Anasayfa / Genel / S.S. GÜL – GÜL YAĞI VE YAĞLI TOHUMLAR TARIM SATIŞ KOOPERATİFLER BİRLİĞİ / GÜLBİRLİK

S.S. GÜL – GÜL YAĞI VE YAĞLI TOHUMLAR TARIM SATIŞ KOOPERATİFLER BİRLİĞİ / GÜLBİRLİK

S.S. GÜL – GÜL YAĞI VE YAĞLI TOHUMLAR TARIM SATIŞ KOOPERATİFLER BİRLİĞİ / GÜLBİRLİK

Yağ gülü (Rose Damascane) veya gül yağı üretimi 100 yılı aşkın bir süredir Isparta yöresinde gerçekleştirilmektedir.

Güller diyarı Isparta’nın gül ürününü en iyi şekilde değerlendiren Gülbirlik, 1954 yılında 9 kurucu birim kooperatifinin oluşturduğu, Kooperatifler Birliği olarak kurulmuştur. Gülbirlik’in halen 6 birim kooperatifi, 8.000 üretici ortağı, 4 ayrı yerde kurulu 4 ünite gül yağı tesisi ile 2 ünite gül konkreti tesisi mevcuttur.

Gülbirlik mevcut tesislerinde günlük 320 ton gül çiçeği işleyerek dünya standartlarına uygun gül yağı ve gül konkreti üretimini gerçekleştiren dünyanın bu alanda en büyük üretici ve ihracatçı kuruluşudur.

Gülbirlik yaklaşık 55 yıldır istikrarlı bir biçimde sağladığı döviz girdisiyle ülkemize ve yöre halkına ekonomik ve sosyal refah getirmektedir. Halen dünya parfüm ve kozmetik sanayinin önde gelen kuruluşlarının gül yağı ve gül konkreti ihtiyaçlarını karşılayan Gülbirlik, bu alandaki başarılı çalışmalarına kesintisiz devam etmektedir. Temel ilkesi müşteri memnuniyeti olan Gülbirlik kaliteli ürün, düzenli ve sürekli hizmet anlayışı ile çalışmalarını sürdürmektedir.

Gülbirlik; gül yağı ve gül konkreti yanı sıra 1998 yılında kozmetik ve gıda ürünleri üretim çalışmalarına başlayarak, 2003 yılı başından itibaren Rosense ve Sweet Rose markaları altında geniş bir ürün yelpazesi ile kendi mağazaları ve satış noktaları ile Türkiye ve yurt dışında faaliyet göstermektedir.

Kaynak:http://www.gulbirlik.com/

Hakkında kooperatif

Check Also

KOOPERATİF TANIMI VE FAYDALARI – ABDULLAH ÇAVUŞ/E.VERGİ MÜFETTİŞİ (18.03.2023)

KOOPERATİF TANIMI VE FAYDALARI ABDULLAH ÇAVUŞ/E.VERGİ MÜFETTİŞİ (18.03.2023) Ülkemizde kooperatifçilikle ilgili özel ve temel kanun …

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir